logosenzasen

Co je to IoT?

Internet of Things nebo-li Internet věcí je propojení člověka s technologií skrze internet. Technologii mnohdy rozumíme jako chytrá zařízení, senzory, různé snímače, dálkově ovládané spínače či jiný sofistikovaný hardware. Spojením různých IoT elementů a domácnosti tedy docílíme chytré domácnosti.

Co IoT přináší?

obr. mobilita

MOBILITU

O sledování pohybu věcí po internetu se hovoří především v souvislosti s automatizací v průmyslu a logistice v rámci konceptu Industry 4.0. Tyto technologie však stále více nacházejí uplatnění i u inteligentního řízení mobility, jako jsou například parkovací systémy.

obr. setri

ŠETŘÍ PENÍZE

Provoz věcí (čidel, apod.) vyjde levněji než přes GSM (SIM kartu) nebo internetové připojení, kdy obojí je zatíženo měsíčními poplatky v řádu stokorun. IoT provoz vás vyjde na pár stokorun ročně.

obr. setri

ÚSPORU ČASU

Veškerá čidla a jiná zařízení můžete spravovat v jedné mobilní aplikaci nebo na jediném serveru.

obr. setri

ZVYŠUJE BEZPEČNOST

Některé senzory přispívají k většímu pocitu bezpečí – např. dveřní kontakt nebo panikové zařízení vám pomohou ochránit majetek nebo dokoce lidský život.

obr. setri

ROZŠIŘUJE VAŠE MOŽNOSTI

Chcete si jen hlídat tep pomocí „chytrých“hodinek, nebo dokonce na dálku splachovat WC? Ať už to zní nadneseně, to vše IoT bude umožňovat.

obr. setri

VŠE SI PAMATUJE ZA VÁS

Veškerá data se ukládají v cloudu, takže jsou kdykoli dohledatelná. Navíc nijak nezatěžují paměť koncového zařízení.